PRIHLÁSENIE
MENO
HESLO
NOVINKY
Metropolitné Novinky

Spoločnosť TSL.SK, s.r.o. ako realizátor dlhých rádio spojov, kryptovaných dátových tunelov a verejných prístupových bodov k sieti Internet.

HOTLINE: 0907 750841

1. 10. 2008

Zrealizované prvé pripojenie firmy ARBUS, s.r.o. na novú linku "2Mb pre firmy".

1. 9. 2008

Spustená prevádzka metropolitnej siete v pásme 2,4GHz aj 5,6GHz v Galante

1. 8. 2008

Spustená prevádzka metropolitnej siete v Lipovej.

1. 8. 2008

Spustená prevádzka metropolitnej siete v Ondrochove.

1. 7. 2008

Príprava intranetového web portálu wiki. Nájdete tu prehlady platieb, technické informácie, názorné konfigurácie, formuláre.

1. 6. 2008

Spustená prevádzka metropolitnej siete pri autobusovej stanici v Nových Zámkoch.

1. 12. 2007

Spustená prevádzka metropolitnej siete v Tvrdošovciach.

1. 12. 2007

Spustená prevádzka metropolitnej siete v Šuranoch.Poskytujeme

SIEŤ

Produkt, ktorý Vám ponúkame, je sieť založená na bezdrôtovej technológii v bezlicenčnom pásme 2,4 a 5GHz (WiFi) a je primárne určená na lokálne prepojenie počítačov v danom meste či obci (sieť LAN).

ROZDELENIE SIETI

Každá lokalita má svoj vlastný subnet privátnych IP /t.j. jednotlivých užívateľov/ rozdelený ešte do menších segmentov. Napríklad skupina záujemcov, ktorí si chcú vymieňať filmy, hudbu a pod., môže mať vlastný segment, hráči on-line hier tiež vlastný a majiteľ firmy (predajne) môže mať vlastný na prepojenie svojho domu/bytu s firmou. Každý zo segmentov má však aj Internetovú bránu a teda prístup k internetovým službám ako sú mail, Skype, antivír, antispam, prípadne centrálny p2p sťahovač (aMule). Klient, ktorý chce používať iba Internet, je zaradený do osobitného segmentu, kde je jeden klient od druhého izolovaný.

BEZPEČNOSŤ

Kladieme zvýšený dôraz na bezpečnosť a ochranu prenášaných dát, a to ako v jednotlivých segmentoch, tak v celej sieti. Intenetové brány poskytujú online antivírusovú kontrolu internetových stránok a prichádzajúcich e-mailov. Dáta sú v sieti prenášané v zabezpečenej podobe, ich sledovanie ostatnými nieje možné.

RÝCHLOSŤ

V rámci segmentu LAN môže každý komunikovať rýchlosťou svojho zariadenia, čo obyčajne neklesá pod 3-5 Mb/s ( rýchlosť, ktorou možno od ostatných účastníkov prenášať dáta bez akéhokoľvek limitu ) V rámci celej našej siete a do Internetu sa dá komunikovať predplácanou rýchlosťou 1 alebo 2Mb/s.

Nami ponúkaná 1Mb linka do Internetu je v skutočnosti tvorená tromi, približne rovnakými, časťami:
1. min.320kb/s typicky však 512kb/s pre webové stránky. Táto rýchlosť stačí na pozeranie relácii z Internet TV, youtube a garantujeme ju každému.
2. 320kb/s pre VoIP čiže hlasové služby ako Skype a pod. To je cca 5 súčasných hovorov, z čoho garantujeme 2 súčasné (128kb/s).
3. 360kb/s pre ostatné služby ako FTP, on-line Internet hry, ICQ, maily, čo je postačujúce pre tieto služby.

Pre ilustráciu to znamená, že klient môže naraz pozerať video z youtube.com, telefonovať a ešte hrať on-line internetovú hru
Spolu je to 1Mb/s.
Pri 2Mb/s sú všetky uvedené rýchlosti dvojnásobné.


REALIZÁCIA PRIPOJENIA

Na príjem WiFi signálu je potrebné klientske zariadenie - anténa + koax + prijímač + LAN kábel k počítaču. V okolí cca 1km od vysielača je možné prijímať signál bez externej antény a cena aktivovaného zariadenia sa pohybuje okolo 83€. V širšom okruhu je potrebná externá anténa a podľa jej výkonu sa cena aktivovaného zariadenia aj s potrebými káblami pohybuje okolo 120€ vrátane montáže.

INTERNET BEZ VIAZANOSTI

Naše služby sú poskytované bez akejkoľvek viazanosti, klient si prístup k nim predpláca na mesiac vopred. V prípade, že tento prístup dočasne nebude potrebovať (napr. dovolenka, cesta do zahraničia a pod.), nemusí zaplatiť a prístup bude zablokovaný. Vždy v posledný deň mesiaca prebieha kontrola platieb, na základe ktorej sa povoľuje, prípadne blokuje, prístup k internetovým službám.

ODPOJENIE A ZNOVUPRIPOJENIE K SIETI

Odpojenie alebo znovupripojenie je vždy bezplatné.